W dzisiejszych czasach dużo starszych osób przebywa samotnie w domach. Często zdarza się, że posiadają rodziny, dzieci, natomiast przez różne okoliczności ich bliscy nie mogą im poświęcić czasu. Czasem może być temu winna praca, relacja, nieporozumienia, obowiązki, miejsce zamieszkania. Powody bywają różne, natomiast my chcemy   pomóc tym zasłużonym starszym osobom.

Chcemy im dotrzymać towarzystwa, mogą liczyć również na naszą pomoc w zakresie rozwijania  procesów poznawczych, poprzez wykonywanie ćwiczeń pamięciowych, rozwiązywanie zagadek, układanie puzzli, rozwiązywanie krzyżówek, wspólne czytanie. Poprawę sprawności ruchowej poprzez spacery, ćwiczenia fizyczne, izometryczne, oraz kontynuację rehabilitacji.

Fundacja Ja Jestem seniorzy

Pomagamy również w obowiązkach domowych, takich jak sprzątanie mieszkania, wyjście na zakupy, organizację czasu wolnego przez spotkania, które rozwijają zainteresowania seniorów. Również poprzez terapię zajęciową w szczególności zajęcia artystyczne, biblioterapię - "opowiadania, które leczą". Choreoterapię, czyli zajęcia z tańcem poprawiające sprawność ciała i umysłu, ułatwiają poznanie siebie i nawiązywanie relacji z  drugą osobą.

Chcemy aby każda starsza osoba, mimo swojego  wieku, czuła się ważna, doceniona i zauważona a co najważniejsze potrzebna i nie samotna.

Najpiękniejszym "dziękuję" jakie możemy dostać od takich osób, to uśmiech na twarzy i szczęśliwe oczy :)

Błogosławieni, którzy pamiętają, że moje oczy coraz mniej widzą.

Błogosławieni, którzy nie mówią nigdy " tę historie słyszę po raz 3"

Błogosławieni, którzy chcą ze mną rozmawiać, nie żałując  czasu i serca.

Błogosławieni, którzy wiedzą, że moje uszy z trudem chwytają już dźwięki.

Błogosławieni, dzięki którym czuję się jeszcze potrzebny światu i ludziom.

Błogosławieni, którzy przebaczają mym drżącym dłoniom i wlekącym się nogom.

Błogosławieni, którzy swą codzienną dobrocią ułatwiają mi drogę do wiecznej ojczyzny.