Pragniemy szerzyć wspaniałą ideę wolontariatu, aby pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują najbardziej.

Zostać wolontariuszem to wyjść do ludzi z otwartym sercem i dobrym słowem.
W naszej Fundacji można podjąć wolontariat w dwóch kategoriach: seniorzy oraz osoby w kryzysie bezdomności.

Przy osobach starszych - poprzez robienie im zakupów, wyjścia na spacery, wspólne czytanie, modlitwę, zgodnie ze zgłaszanymi potrzebami.

Przy osobach bezdomnych - wyjście na przeciw drugiemu człowiekowi, który często z różnych powodów sam nie potrafi lub nie chce zgłosić się do instytucji, które mogłyby mu udzielić pomocy.

Bywa czasem tak, iż człowiek z powodu braku nadziei nie potrafi nic zmienić sam w swoim życiu, potrzebuje wtedy drugiej osoby, która pokaże kierunek, w którą stronę warto iść.

Podejmując decyzję o wolontariacie w naszej fundacji dajesz szansę ludziom, aby nie czuli się samotni, odrzuceni i niezauważeni w tłumie. Chcemy, aby decyzja o wolontariacie była podejmowana odpowiedzialnie. Dla wolontariuszy będą również prowadzone szkolenia.

Wolontariat to szansa, na zdobycie nowych umiejętności, otwarcie serca na bezbronnych, słabszych i ubogich oraz poznanie wielu wspaniałych, wartościowych ludzi. 

Wolontariusze po 30 dniach współpracy z Fundacją Ja jestem, na podstawie decyzji Koordynatora Wolontariatu, mogą podpisać porozumienie współpracy.

Zapytaj siebie:

  • Czy lubisz przebywać ze starszymi osobami?
  • czy jesteś cierpliwy/a?
  • Czy masz czas?
  • Czy jesteś gotowy/a pomagać osobie chorej/zaniedbanej?