Bezdomny w Sądzie...

Wygrana sprawa sądowa naszego podopiecznego.
Podziekowania dla Sądu Apelacyjnego!

Jeden z naszych podopiecznych, bezdomny, Janusz 67 lat. Dwa lata temu wyszedł WARUNKOWO na wolność. Kiedy odbywał karę pozbawienia wolności zmarła jego żona. Mieszkanie, które posiadali należało do Miasta. Po śmierci żony, gdy Janusz był jeszcze w areszcie, zabrano im mieszkanie, więc po wyjściu na wolność nie miał gdzie mieszkać. Złożył wniosek o mieszkanie, który rozpatrzono pozytywnie i wpisano go na listę oczekujących, a sam zaczął korzystać ze schronisk i noclegowni.

Pan Darek

Kilka dni temu, przeżyłem taką oto sytuację...

Było już ciemno, około 18-19 tej, na dworze był mróz, chociaż cieplej bo tylko -7 stopni, wcześniej kilka dni po -17. Pojechaliśmy do sklepu po drobne zakupy. W centrum handlowym niestety mięso nie było interesujące i postanowiliśmy wyjątkowo po drodze podjechać jeszcze do Biedronki. Wchodząc do sklepu zobaczyłem mężczyznę, szczęka mu latała z zimna, tak bezwarunkowo, wróciłem się do Niego. Zapytałem czy jest bez domu i czy mógłby przyjść do mnie na ciepłą herbatę, zgodził się. Powiedziałem żeby zaczekał, a ja zaraz wrócę....Czytaj dalej

Pan Darek Fundacja Ja Jestem

Zło dobrem zwyciężaj...

"Zło dobrem zwyciężaj.."

14 maja jak co drugi czwartek wyszliśmy w 5 osób do potrzebujących.

Przed w Wasz wyjazdem jeden z naszych kolegów zadzwonił i powiedział, że ma pragnienie zrobienia kanapek, oraz zakupów spożywczych. Natomiast jedna z koleżanek powiedziała, że dostała męskie buty w rozmiarze 42. Poszliśmy na mszę a następnie pojechaliśmy do centrum. Gdy chcieliśmy zacząć się modlić, dwie osoby z grupy zwróciły uwagę na mężczyznę, który kręcił się w pobliżu. Gdy skończyliśmy się modlić, ten człowiek podszedł jeszcze bliżej do nas. Podzieliliśmy się na dwie grupki, poszliśmy w róże strony...

Edmund

Kolejną poznaną przez nas osobą jest Pan Edmund.

Mężczyzna w wieku 64 l. Posiadający żonę, z którą prawie od 20 lat jest w separacji, oraz trójkę dzieci.
Jego rodzina została w pod Wrocławskiej wsi. Pan Edmund przyjechał do Warszawy, gdy oddał cały swój majątek żonie, w tym dom. Kłótnie wygrały, nieporozumienie, złość, a nawet nienawiść do siebie wzajemnie. Na długi czas stracił kontakt z dziećmi, po tym jak skradziono mu telefon.

Beatka 36

Beatka  (36 l.)

Beatka Była osobą chorą na dystrofię mięśniową tj. zanik mięśni.

W zakładach opiekuńczych - hospicjach przebywała od 12 roku życia. Rodzice , gdy dowiedzieli się o jej chorobie oddali ją pod opiekę ciotce, natomiast gdy stan Beatki z każdym miesiącem pogarszał się ciotka postanowiła oddać Beatkę do ośrodka.

Więcej artykułów…