Boże..Twój ulubieniec już wstał. Wakacyjna Litwa z młodzieżą.

Łączenie przyjemnego z pożytecznym, to coś co najbardziej lubimy:)

Na zakończenie lata zostaliśmy poproszeni o pomoc w organizacji Katolickich Dni Młodzieży w Szumsku, na Litwie. 

Było to kilka dni dedykowane młodzieży mieszkającej na Litwie, głównie polskiej, choć nie tylko. Z Polski pojechało kilka małżeństw, zespół Uwielbienia ( petarda!) oraz organizatorzy i animatorzy. W tym roku ( spotkania odbywają się cyklicznie), nie tylko młodzież mogła korzystać ze zorganizowanych atrakcji i rozwoju ale także ..małżeństwa, także te troszkę starsze ( ale tylko troszkę, prawie młodzież:))

Przez te kilka dni, nasze serca i umysły, przywracało na dobre tory i oświecało, dwóch wyjątkowych ojców Dominikanów:

image6

Linki wklejam dla tych, którzy ( jak to możliwe:)) jeszcze ich nie znają ( co za strata:)).

 

Jedno ze zdań, które zapadło mi w pamięci z ich konferencji, to: „Ważniejsze jest to kim jesteś, od tego co masz robić” – najpierw jesteś ukochanym dzieckiem Boga, z którym WARTO mieć prawdziwą dziecięco-ojcowską relację a wtedy wszystkie przykazania, nie są przykazaniami ale dobrymi radami ( to moja interpretacja, dobra, prawda:))

 A na podparcie tych słów, przytaczam historyjkę, z opowieści jednego z ojców o swoim bracie z zakonu, który budząc się rano tak mawiał do Boga:

„Boże, Twój ulubieniec już wstał..”

To żartobliwy, ale jakże wymowny obraz tego jak kocha nas Bóg, jak czeka i tęskni za każdym z Nas.

 

Informujemy, że takie dni młodzieży odbędą się też w przyszłym roku. Można połączyć wzrost duchowy z wakacyjnym wyjazdem na Litwę, zwiedzić okolice - Wilno rzut beretem a także inne atrakcje. Same dni przepełnione treścią, modlitwą, zabawą, grami towarzyskimi, rozmowami, pysznym litewskim jedzeniem i muzyką z naszym nagłośnieniem. Zespół był rewelacyjny a końcowy koncert pod gołym niebem, usłyszeli pewnie tam na górze:)

Dziękujemy za piękny czas, nowe znajomości, ciekawe rozmowy ..i możliwości odkrywania Boga, bycia z Nim razem z innymi oraz dawania Go tym, którzy Go potrzebują.

image0
image7

image1
image2

image4
image3

image8

image5

image3
image1

image2

image0