Relacja z drugiego dnia warsztatów "Tak Mamy!"

image101

W dniu 8.10.2022 odbyły się kolejne warsztaty dla naszych Mam. Spotkanie odbyło się w Miejskim Domu Kultury w Sulejówku, który jest naszym partnerem w tym projekcie a są w ogóle możliwe dzięki dofinansowaniu przez Fundację BGK w ramach III edycji programu "Skrzydła dla Mamy". 


W tym dniu gościliśmy ponownie Joannę Gospodarczyk oraz poznałyśmy cudowną Mamę i specjalistkę od brafittingu Blankę Gankowską.


Zaczęłyśmy od kawy i herbaty oraz wspólnych rozmów, po czym Asia zaproponowała, krótkie ćwiczenie, na bazie inspirujących kart z ilustracjami, które pozwoliło nam opowiedzieć o naszych dzisiejszych nastrojach i oczekiwaniach.


Tematem tego spotkania było CV oraz List Motywacyjny.

 

Uczestniczki pracowały z gotowymi przykładami takich ofert. Poprzez analizę i pracę w grupie, wspólnie zastanawiały się nad budową dobrego Curriculum Vitae. Omawiałyśmy krok po kroku każdy szczegół oraz prezentację swojej osoby, w tym dokumencie oraz na rozmowie o pracę. Poruszałyśmy też kwestie, które dla nas Mam, są często kłopotliwe np. kwestia finansowa czy przerwy macierzyńskiej w doświadczeniu zawodowym. Śmiało możemy powiedzieć, że jako uczestniczki jesteśmy teraz expertkami od dobrego cv:) i z całą pewnością uzyskana wiedza i warsztat, pomoże Mamom w prezentacji własnej osoby, nie tylko na rozmowie o pracę czy w CV ale także w innych miejscach, gdzie ważnym aspektem jest pewność siebie i poczucie własnej wartości.

Dziękujemy Asi, za to wzmocnienie, które od niej otrzymałyśmy jako potencjalne kandydatki do pracy, twórczynie własnych biznesów a także jako kobiety, które nic nie straciły a wiele zyskały na polu zawodowym, dzięki okresowi macierzyństwa.

Po krótkiej przerwie i przekąsce, ruszyłyśmy z kolejnym, ważnym dla nas, jako kobiet, tematem czyli urodą, zdrowiem i wygodą naszych piersi. Blanka jest  Członkiem Zarządu Stowarzyszenia Polskiego Brafittingu oraz trenerką i właścicielką salonów brafittingu Madame. Jest również mamą trójki dzieci.

Podczas warsztatów, w bardzo przyjemnej atmosferze, przy ciepłej kawie, rozluźnione przystąpiłyśmy do nauki podstawowych zasad prawidłowego doboru biustonosza.
Rozważałyśmy, między innymi, takie kwestie jak: po co nam biustonosz, z czego się składa, jak kupić jego prawidłowy rozmiar, jakie w ogóle są rodzaje biustonoszy. I co warte podkreślenia, mogłyśmy na przywiezionych przez Blankę modelach biustonoszy( najnowszych modowo!:)), poznać własne preferencje i upodobania.
Podczas warsztatów omawiałyśmy także zagrożenia płynące z noszenia nie zdrowego stanika i konsekwencji dla naszego zdrowia, w aspekcie profilaktyki raka piersi. Uczyłyśmy się równiez samobadania piersi.
Omawiałyśmy też savoir vivre bieliźniany czyli czego nie wypada założyć do pracy i na oficjalne wyjścia, zwłaszcza pod białe ubranie.

Mogłyśmy też, na początku nieśmiało a potem z radością i ciekawością, we własnym kręgu, po przymierzać piękną bieliznę, dobrać tę którą najlepiej spełnia nasze kobiece, wygórowane  zazwyczaj ( w tej kwestii:) oczekiwania i oczywiście poznać własny rozmiar! ( co Blanka potrafiła zrobić jednym rzutem oka! a co potem potwierdzało się przy pomiarze, brawo!:)

Blanka zaraziła nas ogromem optymizmu i radości  a także kobiecej siły. Dziękujemy za inspirację do dbania o siebie i swoje zdrowie, poparte piękną, zadbaną i kobiecą własną prezencją. Patrząc na Blankę, jej styl bycia i życia, przepełniony wiarą w kobiece piękno i wartość, aż zachciałyśmy na nowo odkrywać w sobie potencjał jaki nosimy.

Dziękujemy za wiele, życiowych lekcji i ogrom pozytywnej energii.

Aż żal było się rozstawać. Nasze Mamy i dziś doceniały wartość spędzonego z nami dziś czasu i wspaniałe prelegentki, które wniosły tak duży wachlarz wartości do ich życia.

 

image2

image1image5image6image8image7image9IMG 8215IMG 8218IMG 8228IMG 8230IMG 8232IMG 8235

 

 

 

 

 Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Skrzydła dla Mamy” edycja III

SDM full color       Fundacja BGK logo