Masz czapkę której nie nosisz? Skarpetki których nie zakładasz?

A może trzymasz nadal szalik w szafie lub buty w których myślisz że jeszcze będziesz chodził/a?

Pomóż bezdomnemu. Wychodzimy od kilku lat do bezdomnych, rozmawiając z nimi, starając się z nimi pracować. Wierzymy że wielu pomogliśmy, pokierowaliśmy do odpowiednich placówek, zajęć, specjalistów, starając się im pomóc i ich podnieść.

Jest zimno, spotykamy naprawdę wartościowych ludzi. Większość z nich może się nam kojarzyć z pijakami, żebrakami, cuchnącymi i odrażającymi ludźmi, którzy przecież jakby chcieli mogliby z tej sytuacji wyjść (czytaj dalej...).

Wesprzyj przekaż czapkę bezdomnemu Fundacja Ja Jestem 2

 

Różne historie

Są zmęczeni, bez nadziei, bez wiary, opuszczeni i poranieni, żyjący po prostu w takim świecie. Nie każdy z nich jest pijakiem, złodziejem, nie każdy siedział w więzieniu i nie każdy z własnej woli znalazł się na ulicy. Po prostu coś się wydarzyło w ich życiu, co spowodowało tą sytuację.

Czasem spotykamy ludzi, którzy mieli swoje domy, na przykład gdzieś na wsi. Nie było pracy, wyłączyli im prąd bo nie mieli jak spłacić rachunków. Nie mieli co jeść. Zostawili wszystko i przyjechali za pracą. Skończyło się... na ulicy. Takie przypadki bywają często. Często spotykamy ludzi wykształconych. Być może gdyby byli tak silni duchowo i psychiczne jak my dzisiaj, to stanęliby szybciej na nogi, jednak tak nie jest. Są słabi, jakby pogodzeni z życiem w takim świecie.

Staramy się iść do nich i pomóc im jak potrafimy. Potrzebujemy również Twojej pomocy!

Jeśli masz odzież, głównie męską ( szczególnie czapkę, skarpetki, szalik, buty, kurtkę, spodnie) i możesz to nam przekazać, będziemy bardzo wdzięczni.

Możesz również samodzielnie kupić odzież i nam ją przesłać lub przywieźć. W przypadku przyjazdu prosimy wcześniej o kontakt telefoniczny.

 

Jeśli masz taką możliwość i chcesz, możesz nas wesprzeć również finansowo. Szczególnie w sezonie zimowym, kiedy brakuje nam rzeczy, kupujemy je. Ponadto, ponosimy koszty zakupu żywności, kawy, herbaty, naczyń jednorazowych,  środków czystości i higienicznych, dojazdów, koszty posiadania magazynu z rzeczami oraz wszystkie koszty związane z funkcjonowaniem fundacji  m.in. księgowości, prądu, ogrzewania, organizacji warsztatów etc. -  nie pobieramy  wsparcia ze strony miasta, jedynie od ludzi dobrej woli.

Możesz również samodzielnie kupić odzież i nam ją przesłać lub przywieźć. W przypadku przyjazdu prosimy wcześniej o kontakt telefoniczny.

Wspierając finansowo - przelew możesz wykonać w 2 minuty ( Dotpay) w zakładce wesprzyj nas (klik...). Numer konta do tradycyjnego przelewu znajduje się w zakładce kontakt (klik).

 

Pomożesz nam również:

  • Modląc się za nas, za naszych podopiecznych i darczyńców
  • Uczestnicząc w ogłaszanych akcjach i zbiórkach
  • Mówiąc o nas, przesyłając dalej informacje, śledząc i angażując się na naszym FB oraz Instagramie
  • Informując nas - jeśli wiesz o miejscach, w których przebywają osoby bezdomne, potrzebujące wsparcia.

W imieniu wszystkich zaangażowanych, dziękujemy!

Wesprzyj przekaż czapkę bezdomnemu Fundacja Ja Jestem 1