Wielkanoc chcieliśmy świętować z potrzebującymi

.

Święta Wielkanocne to dla wierzących czas radości i nadzieją dla osób w kryzysach, często trudny i bolesny okres, często to czas samotności, powrotu wspomnień i tęsknoty z chwil spędzanych z rodziną, którą się utraciło lub/i chciałoby się mieć.

W poniedziałek Wielkanocny wyszliśmy więc do osób w kryzysie bezdomności aby tchnąć nadzieję w ich serca, pocieszyć i powiedzieć o Bogu, który ma moc i chce zmienić ich życie , na takie jakiego oczekują.

Poznaliśmy, między innymi, pana, który skończył teologię i w przeszłości również pomagał osobom bezdomnym!

Boże.. Twój ulubieniec już wstał. Przesłanie z KDM na Litwie.

.

Łączenie przyjemnego z pożytecznym, to coś co najbardziej lubimy:)

Na zakończenie lata zostaliśmy poproszeni o pomoc w organizacji Katolickich Dni Młodzieży w Szumsku, na Litwie. 

Było to kilka dni dedykowane młodzieży mieszkającej na Litwie, głównie polskiej, choć nie tylko. Z Polski pojechało kilka małżeństw, zespół Uwielbienia ( petarda!) oraz organizatorzy i animatorzy. W tym roku ( spotkania odbywają się cyklicznie), nie tylko młodzież mogła korzystać ze zorganizowanych atrakcji i rozwoju ale także ..małżeństwa, także te troszkę starsze ( ale tylko troszkę, prawie młodzież:))

Przez te kilka dni, nasze serca i umysły, przywracało na dobre tory i oświecało, dwóch wyjątkowych ojców Dominikanów:

image6

Relacje międzypokoleniowe. Kto tu komu pomaga?

.

Od kilku lat przyjaźnimy się z Domem Pomocy Społecznej na Wójtowskiej. W czerwcu wraz z wolontariuszami i mieszkańcami DPS-u spotkaliśmy się po to, aby wspólnie spędzić czas, porozmawiać oraz się pomodlić, ale też… pośpiewać! Okazało się, że mieszkańcy pośród wielu talentów, które posiadają - pięknie śpiewają:) Z wdzięczności za naszą obecność zaprezentowali, specjalnie dla nas piosenkę (i to jak! ) Nie było też końca rozmowom, historiom z życia podopiecznych. Mamy nadzieję, że będziemy spędzać wspólnie wiele dobrych chwil, obdarowując się wzajemnie czasem. Jesteśmy wdzięczni za każdą poznaną tam osobę, oraz za dobro,które otrzymujemy podczas tych spotkań i to które możemy dawać. Odczuwamy, jak bardzo jesteśmy sobie potrzebni.

Relacja z piątego dnia warsztatów " Tak Mamy!"

.

Pięknym śniegiem przywitał nasze Mamy ostatni dzień warsztatów, ogólnopolskiego programu Fundacji BGK "Skrzydła dla Mamy", którego częścią mieliśmy przyjemność być. I to dopiero początek niespodzianek, którymi zostałyśmy obdarowane tego dnia...

IMG 9020

 

Tego dnia warsztaty poprowadziły Basia Karska, dziś w roli coacha oraz Katarzyna Kamionka, która jest specjalistką m.in. od pozytywnej dyscypliny.

Relacja z czwartego dnia warsztatowego "Tak Mamy!"

.

 IMG 8669

Powoli zbliżamy się do końca naszego wspaniałego projektu "Tak Mamy!", o czym ze smutkiem nadmieniałyśmy w kuluarach naszych kobiecych spotkań.

Póki co, dzielimy się kolejnym dniem, kolejnym naszym krokiem ku rozwinięciu skrzydeł naszych kochanych Mam.

Ten dzień odbył się pod znakiem sesji zdjęciowej, która byłą jego uwieńczeniem.