Warsztaty: Jak mądrze pomóc potrzebującym?

Jak mądrze pomóc potrzebującym?

Czy dawać pieniądze? Kupować jedzenie? Czy ich historie są prawdziwe?
Szkodzimy im czy pomagamy? Jaka forma pomocy jest skuteczna?

Zapraszamy na Warsztaty Otwarte: Jak mądrze pomóc potrzebującym?

warsztaty bezdomni baner pomoc potrzebującym

Są to warsztaty dla każdego, komu bliski jest los biednych ludzi, szczególnie osób w kryzysie bezdomności i kto chciałby skuteczniej im pomagać.
Podczas zajęć będziemy dzielić się swoimi doświadczeniami pracy z takimi osobami.
Naszym gościem będzie jeden z naszych podopiecznych, Pan Darek, który opowie swoje świadectwo. Był nawet okres kiedy my w stosunku do niego prawie się poddaliśmy. Podzieli się on osobiście, co jemu szkodziło, co pomogło. Od kwietnia 2018 roku nie pije, pracuje, aktualnie od kilku miesięcy jeździ jako kierowca.

W planie konferencje, świadectwa, kawa, herbata, nie zabraknie miejsca w programie na pytania. Będzie również Msza święta i modlitwa posłania. Jeśli chętni sobie zażyczą, to na koniec, w ramach warsztatów, czyli praktyki, wyjdziemy na krótkie wyjście do takich osób, porozmawiać z nimi :)


Zależy nam na tym, byśmy mogli pomóc innym. Organizujemy wszystko we własnym zakresie, więc jeśli ktoś chce nas wesprzeć, będzie na miejscu taka dobrowolna możliwość lub przez konto podane na stronie, w wolności. Prosimy natomiast wszystkich o modlitwę za nas, naszych podopiecznych i osoby, które nas wspierają.

Zapraszamy! :)


15.03.2020 Niedziela, godz 9:00

Bardzo prosimy potwierdzić swój udział poprzez e-mail - informacyjnie, abyśmy mogli lepiej się przygotować. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oratorium przy Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego
Wejście do oratorium z boku kościoła, od ulicy Siedleckiej.

PLAN WARSZTATÓW:

9:00 - przywitanie
9:15 - start
Konferencje, świadectwa, kawy, herbaty, dyskusje, pytania etc.
Msza Św i ewentualne wyjście
 14:00-15:00 - planowane zakończenie spotkania