Włoski Stygmatyk Brat Elia w Warszawie

Spotkania z Bratem Elia w Warszawie.
Brat Elia jest współczesnym stygmatykiem, mało znanym jeszcze u nas w kraju.

Jest pełen ciepła, miłości i spokoju. Nosi stygmaty, rany, które co piątek otwierają się, a co roku w Wielkim Tygodniu krwawi całe jego ciało, gdyż przeżywa Mękę Pańską.

Polskę odwiedził już w ub. roku, był w Wieliczce, Lwówku, Policach, Mierzynie i Szczecinie.
W tym roku odwiedzi Warszawę, Niesułków, Bełchatów  oraz Kraków.

Przyjeżdża do Polski za pozwoleniem tamtejszej diecezji, Ks. Bp Giuseppe Piemontese z wyznaczonym opiekunem duchowym Ks. Marco Belladelli.

W Warszawie zaplanowane są dwa spotkania otwarte dla wszystkich chętnych

Kiedy i gdzie?
14 września - czwartek, godz. 18:00, spotkanie otwarte.
Parafia Św. Katarzyny, ul. Fosa 17 (Mokotów).
Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą o godz.: 18:00.

Kliknij tutaj aby zobaczyć jak dojechać

Uwaga, komunikat organizacyjny.
Z powodu bardzo dużego zainteresowania oraz ograniczonej liczby miejsc w kościele św. Katarzyny (kościół pomieści do około 300 osób), zorganizowaliśmy drugie spotkanie:

15 września - piątek godz.: 9:00 - spotkanie otwarte
Parafia p.w. Najczystszego Serca Maryi (Praga Południe),
ul. Chłopickiego 2 (pl. Szembeka) spotkanie rozpoczyna się Mszą Świętą.

Kliknij tutaj aby zobaczyć jak dojechać.

SalveTv - transmisja online - Piątek, godz.: 09:00   www.SalveTv.pl

Kim jest?
Brat Elia jest współczesnym stygmatykiem. Jest pełen ciepła, miłości i spokoju. Nosi stygmaty, rany, które co piątek otwierają się, a co roku w Wielkim Tygodniu krwawi całe jego ciało, gdyż przeżywa Mękę Pańską. Widział swojego Anioła Stróża, Matkę Bożą. Już jako dziecko bywał osłabiony. Wielokrotnie zawożono go do szpitala, ale lekarze nie mogli stwierdzić żadnej choroby. Wstąpił do kapucynów i podczas pobytu u nich otrzymał stygmaty.

Brat Elia sfotografował Jezusa
Tak można najkrócej określić wydarzenie, w wyniku którego mamy uwiecznioną fotografię Jezusa, z której emanuje piękno, łagodność i pokora. Żaden z artystów nie namalował tego obrazu. To sam Jezus dał się … sfotografować bratu Elia. Wydarzenie to miało miejsce podczas badań lekarskich, na które został wysłany do USA. Komisja pytała br. Elię czy z kimś rozmawia? Chodziło im o świat duchowy, o aniołów, Matkę Bożą, etc. On w duszy usłyszał głos: - nie odpowiadaj na to pytanie. Pod naciskiem kolejnych dopytywań Komisji głos mu powiedział: - zaproś ich jutro do kościoła, aby zrobić zdjęcie. Komisja zakupiła i dała br. Elii aparat fotograficzny, taką zabawkę z kliszą w środku na 12 zdjęć. Wyszło tylko ostatnie 12 zdjęcie z obliczem Jezusa.
twarz jezusa elia
Obecnie  wraz z członkami wspólnoty  „Apostoli di Dio” - „Apostołowie Boga”, zamieszkuje w Calvi w Umbrii, w dawnym klasztorze franciszkanów, który był opuszczony już od wielu lat. Trwa jego remont. Do Umbryjskiego klasztoru co roku przyjeżdża wielu pielgrzymów z Włoch i całego świata.

Nad klasztorem, życiem, posługą i duchowością nieustannie sprawuje pieczę wysłannik miejscowego ks. bpa Giuseppe Piemontese, don Marco Belladelli, który towarzyszy Bratu Elia w jego podróżach.

Elia mówi, że cuda choć są znakami Bożej Łaski, nie są najważniejsze w życiu. Najważniejsza jest wierność Ewangelii bo tylko ona, przynosi w życiu prawdziwy pokój serca.

TV Trwam wyemitowała film dokumentalny o Bracie Elia:
https://www.youtube.com/watch?v=os8VR4v6ric
Brat Elia YouTube

Więcej informacji o Bracie Elia, jak również homilię i świadectwo z Wieliczki
mogą Państwo znaleźć pod poniższymi linkami:

http://chrystuskrol.esanok.pl/wloski-stygmatyk-brat-elia-cataldo-fotografuje-jezusa/

https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2016/06/09/brat-elia-ktoremu-pan-jezus-objawil-swa-twarz-juz-jutro-pierwszy-raz-w-polsce/

https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2016/06/18/wloski-stygmatyk-brat-elia-w-polsce-swiadectwo-o-bracie-oraz-jego-nauczanie-i-modlitwa/

Brat Elia w Polsce Fundacja Ja Jestem

 

Brat Elia Plakat Warszawa Fundacja Ja Jestem