Pro life to następna grupa do której chcemy dotrzeć i która wyjątkowo nas dotyka. Małżeństwa, rodziny, dzieci, młodzież.

Żyjemy w takich czasach, gdzie aborcja jest dozwolona, ludzie się zdradzają i wydaje się to normalne. Jest w znaczącej części przyzwolenie społeczne na rozwody, które już nie są dla ludzi żadnym problemem, a rozwód wydaje się być słusznym i jedynym rozwiązaniem.

Nikt nie widzi problemu w piciu alkoholu, który dziś się kupuje co kilkaset metrów w sklepie alkoholowym czynnym 24/h. In vitro, używki, dopalacze, seks od 12 roku życia. Legalnie stosowane środki wczesnoporonne. Pomysł dozwolony seks w wieku dziecięcym w szkole powszechnej. Rodzice, społeczeństwo ma zrobiony mętlik w głowie; Rozwodem, zdradą, lekkomyślnością. Natomiast prawda jest taka, że wolnym związkiem nikt jeszcze szczęśliwej rodziny nie zbudował. Często już nie patrzy się na dzieci i całą swoją rodzinę z wielką miłością i współczuciem w jedności z nimi, ale jako obowiązek. Nie dając swojej obecności i cząstki siebie w zdrowy sposób. Dzisiaj wydaje się, że część osób, rodzice starają się zastąpić miłość i ich nieobecność poprzez smartphony, zabawki, spełnianie zachcianek, wysyłaniem dzieci na różne kursy językowe, wczasy, dobre szkoły-tłumacząc, że robią to przecież dla ich dobra.

Fundacja Ja Jestem pro life 1

Często bywa też tak, że rodzice chcą uporządkować swoje życie spychając cały czas relacje na boczny tor, również swoje dzieci i ich życie, myśląc, że gdy uporządkujemy najpierw swoje życie to wtedy na spokojnie będę mieć czas aby na dobre zająć się rodziną. Z tym, że często to trwa latami i nic się nie zmienia bo człowiek się zapętla w swoich problemach i później jest dużo żalu do siebie o stracony czas, który przeleciał przez palce.

Naszym celem jest pokazanie innej drogi, tej już dawno sprawdzonej, staramy się też pokazać, że często się tak zapętlimy w swoich pomysłach, że zapominamy o naszych prawdziwych pragnieniach.

Organizujemy koncerty, eventy spotkania, bierzemy udział w organizowaniu rekolekcji. Prowadziliśmy lekcje religii w której pokazywaliśmy żywą wiarę i właściwe ścieżki. Dla młodzieży i dorosłych organizowaliśmy spotkania m.in. z Piotrem Zajkowskim redaktorem www.niedlagender.pl z małżeństwem Wandą i Adamem Ekielskimi, którzy prowadzą dom narodzin i warsztaty przygotowujące dla małżeństw.

Spotkania i te wydarzenia mają służyć pomocy rodzinom, młodzieży, aby skonfrontowali się z tym co ich spotyka na co dzień, co Ciebie spotyka właśnie dzisiaj. Aby pomogło to skonfrontować z tym co się dzieje dziś, co teraz robią, co teraz robimy i dokąd to nas wszystkich może zaprowadzić.

Fundacja Ja Jestem pro life 6

Naszą ideą jest, aby podczas spotkań, eventów, rekolekcji, pokazać jak jest naprawdę.
Przykład; Większość osób wie, że gender jest złe, ale kiedy się ich zapytamy dlaczego to jest złe to ciężko im to wytłumaczyć. Nasze spotkania mają na celu po ludzku w prosty sposób wytłumaczyć o co tak naprawdę chodzi. Pokazać, że rozwód nie jest dobrym i jedynym rozwiązaniem, że ma to wpływ na dziecko, a dotychczasowe decyzje, które spowodowały trudności w relacjach same się nie zmienią.

Żyjemy w świecie pełnym zagrożeń, dużo osób jest poraniona i potrzebująca wsparcia. Pragniemy wyjść do ludzi bez tematów tabu, pokazywać inną drogę. Pomagać w edukacji, współpracując ze specjalistami, szkołami, ośrodkami  oświaty.

Fundacja Ja Jestem pro life 7